Galeria warsztaty '12

Jedną z atrakcji Festiwalu Aktorstwa Filmowego były warsztaty aktorskie dla młodzieży. Poprowadzili je Bogusław Linda, mimowie z Wrocławskiego Teatru Pantomimy oraz absolwentka prestiżowej amerykańskiej szkoły Actors Studio. Uczestnicy warsztatów mieli okazję m.in. poznać techniki jakie stosują w filmie i na scenie aktorzy amerykańscy.

Uczetnicy warsztatów aktorskich prowadznych przez Elżbietę Słobodę,
absolwentkę Actors Studio w Nowym Jorku, Bogusława Lindę oraz aktorów
Wrocławskiego Teatru Pantomimy:

Sylwia Nowalska

Kiedyś: występ w "Dlaczego ja" oraz w amatorskim teledysku. Dziś: filozofia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, psychologia , parapsychologia. W przyszłości: aktorstwo

Iga Hącia

Kiedyś: matura, walka o indeks PWST. Dziś: inżynieria środowiska na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, odkrywanie siebie . W przyszłości: szukanie nowych dróg, rozwój zainteresowań.

Monika Sputa

Kiedyś: marzenia o szkole teatralnej. Dziś: dziennikarstwo i komunikacja społeczna, komunikacja wizerunkowa. W kalendarzu- brak czasu. W przyszłości: aktorstwo choć odrobinę , nie zagadać innych na śmierć.

Maja Grześkowiak

Kiedyś: marzenia o wielkiej aktorskiej karierze. Dziś: szkoła musicalowa , zmagania z piosenką aktorską, czas dla przyjaciół. W przyszłości: na pewno nie matematyka.

Przemek Furdak

Kiedyś: Zielona Góra, piątka rodzeństwa, rybki i żółw. Dziś: aktorstwo – źródło tysiąca problemów , dziwnych sytuacji, wrzodów , pęcherzyków i barwnego żywota. W przyszłości: w grudniu 22 urodziny, ale dopiero w grudniu.

Klaudia Nawrocka

Kiedyś: maksymalizacja osiągnięć w „metropolii sztuki” czyli Świdnicy - cokolwiek to znaczy. Dziś: klasa o profilu humanistyczno-filmowym , projekt o nazwie „ALCHEMIA TEATRALNA”, praca nad dramatami wystawianymi na scenie. W przyszłości: warsztaty aktorskie , matura, studia aktorskie.

Weronika Lebiedowska

Kiedyś: szkolne przedstawienia, zajęcia teatralne w domu kultury w Brzegu Dolnym, statystowanie w "Pierwszej miłości". Dziś: liceum we Wrocławiu. W przyszłości: ????

Suzana Piątkowska

Kiedyś: marzenia o studiach prawniczych Dziś: LO nr XII we Wrocławiu czyli teatr pozalekcyjny, dyskusje, rysunek i fotografia W przyszłości: studia na wydziale aktorskim, występowanie na deskach teatru.

Paulina Rosińska

Kiedyś: zajęcia teatralne w Teatrze Kalambur, ćwiczenie języków na wymianach uczniów (głównie grup teatralnych) Dziś: wciąż teatr, muzyka i języki obce. Pozornie cicha i zamknięta w sobie, jednak … W przyszłości: …jeszcze wielu zaskoczy.

Paulina Niżyńska

Kiedyś: teatr, taniec. Dziś: wciąż teatr i taniec, nowi ludzie i nowe możliwości. W przyszłości: śpiew- szlifowanie.

Patrycja Gliszczyńska

Kiedyś: przeróżne fascynacje , z których do dziś przetrwały muzyka i teatr Dziś: podejmowanie wyzwań, zapał do pracy W przyszłości: muzyka i teatr, teatr i muzyka, muzyka, muzyka, teatr..

Monika Janik

Kiedyś: warsztaty i spektakle w teatrach amatorskich. Dziś: studia na pierwszym roku kulturoznawstwa w Katowicach. W przyszłości: aktorstwo, w szczególności filmowe.

Martyna Matoliniec

Kiedyś: ale całkiem niedawno -matura Dziś: muzyka klasyczna, teatr, książki z dziedziny psychologii, rower W przyszłości: aktorka-psycholożka( autorka poradników) jeżdżąca do pracy na rowerze

Małgorzata Łabuda

Kiedyś: Zielona Gora, Warszawa. Dziś: Kraków. książki, muzyka, pozdróże, kalendarz zapisany zadaniami i spotkaniami. W przyszłości: nowe inspiracje, zawsze krok do przodu

Krzysztof Niedziela

Kiedyś: koło teatralne , kurs aktorski i dyplom w poznańskim Body Art Studio, wyróżnienia na przeglądach teatralnych . Dziś: grupa improwizacyjna - „Impro Gniewino”. W przyszłości: główna rola w amatorskim filmie „Zapłata” – premiera wkrótce.

Klementyna Jabłońska

Klementyna została uznana przez Elżbietę Słobodę i Bogusława Lindę za najlepszą uczestniczkę prowadzonych podczas FAF warsztatów aktorskich. Kiedyś: Studium Musicalowe Capitol we Wrocławiu. Dziś: Wrocławskim Teatr Edukacji Artenes W przyszłości: wielkie sceny

Klaudia Waszak

Kiedyś: od dziecka muzyka i Teatr Muzyczny Capitol. Dziś: 18 letnia wrocławska licealistka. W przyszłości: matura, PWST, teatr.

Karolina Szepetycka

Kiedyś: skrzypce, instrumenty perkusyjne i fortepian, produkcje wrocławskiego Capitolu , konkursy wokalne. Dziś: pierwsza klasa teatralnego liceum. W przyszłości: na razie- skończyć szkołę.

Iza Możdżeń

Kiedyś: od dziecka śpiew, śpiew , śpiew.. Dziś: licealistka i uczennica Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II stopnia we Wrocławiu na wydziale wokalnym. W przyszłości: gwiazda wielkich, nie tylko jazzowych koncertów

Iga Dojlida

Kiedyś: od zawsze marzenia o aktorstwie. Dziś: liceum w Oławie, uśmiech, pozytywna energia. W przyszłości: deptanie chmur marzeniami .

Filip Niżyński

Kiedyś: podstawówka, pasje, poszukiwania Dziś: liceum Osieckiej we Wrocławiu, teatr, saksofon i klarnet . W przyszłości: maksymalne wykorzystanie kreatywności i pomysłowości.

Elżbieta Harpula

Kiedyś: małe miasteczko Głuchołazy, potem egzamin do PWST- niestety…. Dziś: studia- technika rolnicza i leśna, markietantka pruskiego regimentu w rekonstrukcjach historycznych okresu napoleońskiego, podróże stopem. W przyszłości: wysokie góry, czekanie co przyniesie jutro.

Sara Gawlik

Kiedyś: Liceum Karola Miarki w Żorach i Teatr Bezpański w Rudzie Śląskiej. Dziś: 19 lat i Kraków. W przyszłości:

Daria Mielczarek

Kiedyś: od zawsze muzyka i teatr Dziś: Liceum nr 17 we Wrocławiu, klasa maturalna o profilu teatralnym, skrzypce, ukulele W przyszłości: PWST

Bartek Nochowicz

Kiedyś: studia na kierunku Turystyka i rekreacja z tytułem licencjata. Dziś: staż w teatrze William-es w Wałbrzychu, piłka nożna i kolor zielony. W przyszłości: sukces.

Sara Bartkowska

Kiedyś: od 7 roku życia warsztaty teatralne Dziś: dwie sekcje teatralne w tym "Teatr Ruchu i Pantonimy", produkcja filmowa, role w etiudach filmowych oraz filmach krótkometrażowych, jazda konna, narty, gra na pianinie, spiew, tenis, pływanie W przyszłości: aktorstwo;laczenie pasji z pracą zawodową

Alicja Grączewska

Kiedyś: teatr, poezja, dobry film, książka i fotografia. Dziś: liceum, teatr, poezja dobry film, książka i fotografia, narty, rower , rolki, pływanie, nurkowanie, bieganie, koszykówka. Totalny brak nudy. W przyszłości: aktywny tryb życia, matura.

Aleksandra Rurarz

Kiedyś: warsztaty teatralne w oławskim ośrodku kultury prowadzone przez Tadeusza Szymkowa. Dziś: filologia francuska na Uniwersytecie Wrocławskim, moda, języki obce, sport, tenis. W przyszłości: kto wie?

Kacper Dąbrowski

Kiedyś: od 6 roku życia Karate Tradycyjne Dziś: ucznień trzeciej klasy LO nr 17 we Wrocławiu, karate, zwierzęta egzotyczne: dwa węże i gekon W przyszłości: teatr

Aleksandra Jackiewicz

Kiedyś: dzieciństwo w Ścinawie koło Lubina. Dziś: nauka w lubińskim II Liceum Ogólnokształcącym, gra na gitarze, malowanie i tworzenie biżuterii. W przyszłości: na razie zdanie matury.

Natalia Durczok

Kiedyś: debiut u Piotra Matwiejczyka – główna rola w filmie „Wstyd.” Dziś: czytanie, pisanie, cisza, kalosze, filmy, Różewicz i kawa w dużych ilościach. W przyszłości: męskie decyzje- żadnego wahania się.

Natalia Salloum

Kiedyś: i do dziś wiara, że nie ma rzeczy niemożliwych Dziś: reżyseria filmowa, aktorstwo, cyrk, akrobatyka, gra na fortepianie, akordeonie, kuglarstwo, pięciobój i kręcenie filmów bardzo amatorskich W przyszłości: podróż dookoła świata i zobaczenie swojego nazwiska na dużym ekranie

Aleksandra Armatys

Kiedyś: miłość do wiolonczeli, fortepian i filmy. Dziś: podróże z książkami, studiowanie chemii. W przyszłości: hmm…nic nie dzieje się bez przyczyny.

Iza Michniowska

Kiedyś: zapach skrzypiących desek teatru Dziś: filologia rosyjska, teatr, filmy Woodego Allena, Krzysztofa Kieślowskiego i Marka Koterskiego. W przyszłości: poznawanie świata filmu i teatru.

Mateusz Sałajczyk

Kiedyś: 10 lat tenisa ziemnego w klubie. Dziś: nowa pasja- sporty zimowe , wrocławskie XVII LO im. Osieckiej W przyszłości: aktywne spędzanie czasu w kulturalnym Wrocławiu.

Ewelina Bator

Kiedyś: praca z Tadeuszem Szymkowem, spektakl wystawiany w Polsce i Czechach. Dziś: rólki w serialach i etiudach studenckich, warszawski teatr Konsekwentny "Joko świętuje rocznice." W przyszłości: dyplom Warszawskiej Szkoły Aktorskiej Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego.

Teresa Kowalik

Kiedyś: liceum plastyczne im. J. Brandta w Radomiu -specjalizacja ceramika. Pierwszy kontakt ze sceną -warsztaty w radomskiej „Resursie”, później teatr J. Kochanowskiego. Dziś: studia na PWST we Wrocławiu. Intensywna praca nad etiudami lalkowymi, kształtowanie swobodnego myślenia. W przyszłości: poszukiwanie nowych możliwości rozwoju – różnorodnego spojrzenia na teatr, wyjścia z działań szkolnych i zintensyfikowania pracy nad sobą.

Rafał Pawlik

„Napiszę o sobie słówek dzisiaj kilka, zacznę od imienia, bo to krótka piłka. Rafał więc jestem, z nazwiskiem Pawlik, lecz wszyscy inni mówią do mnie Gawlik. Lat 18 dźwigam już na sobie, młody więc jestem, każdy to powie. Chodzę do szkoły LO XVII, gdzie gram w teatrze, śpiewam, no i uczę się właśnie. Pasją mą teatr, popkultura i kino, gadatliwy też jestem, lecz to nie mą winą. Mówią, że przyjazny, zabawny, odważny... Na pewno jestem jakiś- to potwierdzi każdy. Czas już chyba kończyć notatkę o sobie, więc dziękuję za uwagę, Panie i Panowie !”

Anna Nienartowicz

Kiedyś: od urodzenia: wesoła, żywa, kreatywna, z dużym dystansem do siebie i świata Dziś: malarstwo, literatura, teatr, podróże, poznawanie lokalnych obyczajów , tradycji, smaków…. W przyszłości:zawalczenie o spełnienie własnych marzeń, klimatyczna knajpka razem przyjaciółką, „alleluja i do przodu!”.

Dominika Mariankowska

Kiedyś: liceum , język japoński i kung-fu. Dziś: filozofia na uniwersytecie, kolekcjonowanie kamieni, odnajdywanie satysfakcji . Pierwsze wspomnienie z życia - babcia na łożu śmierci. Dlatego chce czuć, że żyje. W przyszłości: swoboda, zawierzenie instynktowi, wyjście z więzów kulturowych, wykorzystanie pełni swojego człowieczeństwo. Wolność najwyższą cnotą.

aktualności    program     akredytacje     archiwum     kontakt