aktualności

- To naprawdę frajda dostać nagrodę za całokształt.(…) Jestem szczęśliwy, że wreszcie miałem okazję założyć smoking(…)-żartował Olgier Łukaszewicz odbierając nagrodę podczas sobotniej gali.

Anna Dymna mówiła:
- Miałam szczęście, że wybitni reżyserzy zabierali mnie na galaktyki swojej wyobrażni.(…) Aktor to najpiękniejszy zawód na świecie.

Galę rozpoczęcia festiwalu poprowadzili Anna Dereszowska i AndrzejSołtysik. W części artystycznej publiczność zobaczyła monodram „Kontrabasista” w wykonaniu Krzysztofa Rogacewicza.

 

ZOBACZ FILM

DSC_0549

 


 

ROZMOWA Z BOGUSŁAWEM LINDĄ

Bogusław Linda, znakomity aktor, reżyser filmowy i teatralny, przyjechał do Wrocławia na 6. Festiwal Aktorstwa Filmowego, którego jest dyrektorem artystycznym. W stolicy Dolnego Śląska zjawił się prosto z planu najnowszego filmu Patryka Vegi „Kobiety mafii”. Zobacz rozmowę z Bogusławem Lindą, przeprowadzoną przez Roberta Migdała z Gazety Wrocławskiej.

ZOBACZ FILM

Małgorzata Kożuchowska ze Złotym Szczeniakiem 6.FAF za najlepszą rolę serialową. Aktorka odebrała nagrodę za kreację Natalii Boskiej w serialu TVP „Rodzinka.pl” . Uroczystość wręczenia Szczeniaka odbyła się w Miejsko-Gminny Ośrodku Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej.

Gosia

 

 

Jury pod przewodnictwem Renaty Dancewicz, po burzliwych obradach postanowiło przyznać aż pięć, zamiast 4 nagród:
- za pierwszoplanową rolę kobiecą Magdalenie Popławskiej 
( ATAK PANIKI)
- za pierwszoplanową rolę męską ex aequo Arturowi Żmijewskiemu ( ATAK PANIKI) i Tomaszowi Schuchardtowi
( ACH ŚPIJ KOCHANIE)
- za drugoplanową rolę kobiecą Małgorzacie Szczerbowskiej
( WIEŻA. JASNY DZIEŃ)
- za drugoplanową rolę męską Dariuszowi Chojnackiemu (SZCZĘŚCIE ŚWIATA )
- To moja pierwsza aktorska nagroda w życiu. Bardzo się cieszę, że to za mojego ukochanego Rufina. Ciesze się także, że dostałem nagrodę w moim Wrocławiu, gdzie spędziłem wiele lat, gdzie studiowałem- mówił laureat Szczeniaka Dariusz Chojnacki.
Małgorzata Szczerbowska odbierając nagrodę zwracała uwagę na niesamowite zaangażowanie w film „Wieża. Jasny dzień”całej ekipy filmowej i dziękowała reżyserce. – Jagoda Szelc to fantastyczna osoba. Bardzo dziękuję, że wybrała mnie do tej roli – mówiła aktorka.
Gratulujemy fantastycznym laureatom. Czekamy na kolejne filmy z ich udziałem. Dziękujemy Wam, że byliscie z nami 
!

 

aktualności    program     akredytacje     archiwum     kontakt